Loader

Serkan Serbes dönemi başladı

Serkan Serbes dönemi başladı

Serkan Serbes dönemi başladı

Adapazarı Sarraf Kuyumcular ve Mücevherciler Derneği Başkanı Serkan Serbes altındaki dalgalanmalar konusunda toplumun nasıl hareket edeceğini iyi bildiğini söyledi.
Geçen hafta yapılan kongrede başkanlık koltuğuna oturan Adapazarı Sarraf Kuyumcular ve Mücevherciler Derneği Başkanı Serkan Serbes altınla ilgili gelişmeleri değerlendirdi. Gerek jeopolitik sebepler gerekse Avrupa’daki ekonomik gelişmeler sebebiyle altının adeta altın çağını yaşadığını kaydeden Serbes, fiyatların iyi olduğunu ancak sirkülasyonun minimum seyrettiğini belirtti.
 
Altındaki yükselişlerin, doların gücünü göstermesi açısından önemli olduğunu söyleyen Serbes “Doların yükselmesi Euro’nun düşmesi anlamına geliyor. Dolayısıyla altın fiyatları da bundan etkileniyor” dedi. Altın konusunda Türkiye’nin artık iyi bir tecrübeye sahip olduğunu hatırlatan Serbes, Artık tecrübeli bir toplum var. Altının gidişatına göre tüketiciler ve yatırımcılar istedikleri pozisyonu alabiliyorlar” diye konuştu. Sektörde Mart ayının genelde durgun bir dönem olarak niteleyen Adapazarı Sarraf Kuyumcu ve Mücevherciler Derneği Başkanı Serkan Serbes şöyle konuştu: “Neyse ki bu ayı da geride bıraktık. Artık önümüzdeki günlere bakacağız. Altın halen yatırımcılar için en güvenli bir kapı diyebilirim. İlerleyen teknoloji sahtekarlığın da gelişmesine neden oluyor. Vatandaşlar bu konuda çok uyanık olmalı ve altının güvendiği yerlerden almalı. Gerçi sahte altın onlara değil genelde bizlere geliyor. Bijuteri sektörünün gelişmesi, bizim de yanılmamıza neden oluyor. Hem esnaf arkadaşlarımız hem de vatandaşlar bu konuda dikkatli olmalı” dedi.