Loader

Sakarya'da “Pırlanta Uzmanlık” Kursuna Katılan Esnaflar Diplomalarını Aldı

Sakarya'da “Pırlanta Uzmanlık” Kursuna Katılan Esnaflar Diplomalarını Aldı

Sakarya'da “Pırlanta Uzmanlık” Kursuna Katılan Esnaflar Diplomalarını Aldı

Sakarya'da “Pırlanta Uzmanlık” Kursuna Katılan Esnaflar Diplomalarını Aldı.

Sakarya’nın önde gelen 15 kuyumcusu katıldıkları “Pırlanta Uzmanlık” kursunun sonunda diplomalarını düzenlenen törenle aldı.
Sakarya Sarraf Kuyumcu ve Mücevherciler Derneği ile Harmony Akademisinin birlikte düzenlediği “Pırlanta Uzmanlık” kursuna katılan Sakarya’nın önde gelen 15 kuyumcusu düzenlenen törenle diplomalarını aldı. Gerçekleşen diploma törenine Sakarya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Başkanı Yaşar Zımba’da katıldı.
Program öncesinde Sakarya Sarraf Kuyumcu ve Mücevherciler Derneği Başkanı Serkan Serbes yaptığı açıklamada, “Sakarya’da Kuyumcu sektörü gelişmektir. Her sektörde olduğu gibi bizim sektörde de müşteri jenerasyonu değişti. Değişen jenerasyonla birlikte bizim de artık kendimizi yenilememiz, bu değişen sistemi bize uyar hale getirmemiz için mesleğimizi babalarımızdan, dedelerimizden kalma yöntemlerin dışında daha ilmi, daha modern, daha modern hizmet verebilmemiz için böyle kurslara ihtiyaç duyulduğunu fark ettik. Bu piyasadaki gelişmemizi de harmony akademisiyle beraber bütünledik. Bu eğitim seminerlerine 15 esnafın katılımı oldu. Değerli taşı ve mücevheri artık sokak efsaneleri ile satış devri kapanmıştır. Artık her sektörde olduğu gibi mücevher sektöründe de hileli ürünler, sahte ürünler arttı. Vitrin Kuyumcu Esnafının kendisini bu sahte karlılıklara karşı koruyabilmesi ve haberdar olması için tek çare bu eğitim programlarına katılmasıdır” diye konuştu.
Konuşmanın ardından Sakarya Sarraf Kuyumcu ve Mücevherciler Derneği Başkanı Serkan Serbes ve ASKF Başkanı Yaşar Zımba kursa katılanlara diplomalarını takdim etti. Program toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.